BlogStar -> Agnieszka Kaczorowska -> Prostota życia

Prostota życia

Zdarzył mi się w zupełności wolny dzień. Nigdzie specjalnie się nie spieszyłam. Wstałam wyspana dość wcześnie. Nic nie musiałam. Mogłam robić to, co chciałam. Choć przy śniadaniu stwierdziłam, że to będzie leniwy dzień, to nie do końca taki był, a wszystko dlatego, że zaangażowałam się w rzeczy proste i starałam się czerpać radość z powolnie płynącego czasu.

Prostota. Wydaje się łatwa do osiągnięcia, bo nie trzeba się zbytnio wysilać, a tak naprawdę jest bardzo trudna do osiągnięcia. Świat nas zmusza do tego, aby sztucznie być „ponadto”, aby się wyróżniać lub robić coś nadzwyczajnego i gubimy świadomość prostego życia. Ciągle gonimy, aż się gubimy. Zdarza się, że czujemy wreszcie potrzebę powrotu do normalności, nijakości, czasem samotności, a przecież wystarczy chwila uwagi i da się to wszystko połączyć.

Jeśli pragniemy wrócić do formy, wyrzeźbić swoje ciało, nabrać kondycji, a tak naprawdę po prostu lepiej się poczuć i być zdrowym, to zacznijmy od najprostszej rzeczy jaką możemy zrobić. Załóżmy wygodne buty i wyjdźmy na spacer, a kolejnego dnia dorzućmy do tego trucht, aż wreszcie ta aktywność zamieni się w codzienny jogging. Nie musimy kupować od razu karnetu na siłownię. Gdzieś po drodze na trawie, również możemy zrobić kilka serii brzuszków. Przy tym wszystkim obcujemy z naturą, patrzymy na piękne niebo, czujemy wiatr, czasem krople deszczu. To wszystko takie proste, a daje tyle szczęścia i poczucia wolności.
Agnieszka Kaczorowska: Prostota życia - BlogStar.pl A ubiór? Im prostszy, tym ma większą klasę. Niby skąd się wzięła „mała czarna”? W takiej sukience kobieta wygląda najseksowniej. Wystarczy ładna biżuteria lub szpilki w kolorze i gotowa kreacja na każdą okazję. Nie trzeba mieć całej szafy ciuchów, butów i dodatków. Aczkolwiek ten punkt jest dla kobiety najtrudniejszy, coś o tym wiem… Bo lubimy zmiany.

Zmiany również mogłyby być proste. To nie musi być od razu przeprowadzka do innego miejsca zamieszkania, rzucenie dotychczasowej pracy i przetransformowanie całego stylu życia. Możemy przecież zacząć od pojechania inna drogą do pracy, albo zamiany samochodu na rower. To coś nowego, co może wzbudzić ekscytację i powodować ogrom przyjemności i zabawę życiem.

No właśnie, szczęście i radość. Czy nie najprostszą formą osiągnięcia dobrego humoru jest uśmiech?! Czy na przekór otoczeniu nie moglibyśmy chodzić optymistycznie do wszystkiego nastawieni? To naprawdę jest proste, wystarczy spróbować. Ja się staram uśmiechać zawsze i prawie do wszystkich… Taka prosta czynność, a daje upragnione szczęście i spokój.

Samotność? Wystarczy jeden telefon lub sms i już możemy być na kawie z przyjaciółmi. Nie trzeba od razu kombinować ogromnej imprezy. Jeśli jednak wszyscy są zajęci, to warto odwiedzić rodzinę. Ja w taki wolny dzień pojechałam do dziadków… Jacy oni są wtedy szczęśliwi, a jak oni  – to i ja.

Babcia przywiodła Wam zapewne na myśl jedzenie. Każdy kocha najprostsze potrawy, bo kojarzą nam się z dzieciństwem i głęboko zapadają nam w pamięci. Uwielbiam wracać od dziadków z robionym przez nich białym serem, dżemami i świeżymi jajami „prosto z dupki”. :)
Agnieszka Kaczorowska: Prostota życia - BlogStar.plIm prościej tym lepiej. Również biorąc pod lupę randki. Czy nie najmilej jest po prostu się przejść za rękę po parku lub brzegiem morza czy rzeki?
A przecież najprostszym i najwspanialszym wyrazem miłości są dwa słowa „kocham cię”.

Chwila relaksu. Połóżmy się, rozluźnijmy i głęboko oddychajmy, nie myśląc o niczym. Czy to nie proste?

Jak widać, wolny dzień, który mógłby wydawać się nudny, może okazać się pochwałą prostoty, zajrzeniem w głąb siebie, docenieniem natury nas otaczającej, sprawieniem radości sobie i innym poprzez najprostsze czynności.

Ja naładowałam akumulatory, a Wy?

P.S.
Zdjęcie – odwiedziny dziadków. :)

A tutaj link do strony, którą dziś przez przypadek odnalazłam… tam są różne wyzwania, m.in. „Śmiej się dla zdrowia”. Spróbujcie!

http://www.hellozdrowie.pl/wyzwania/smiej-sie-dla-zdrowia

Komentarzy: 16 dla “Prostota życia

 1. Zgadzam się z Tobą Agnieszko. Prostota jest największą wartością, choć nie każdy to rozumie. Pozdrawiam :)

 2. Najprostsze relacje, rzeczy i układy są niezawodne i łatwe w pielęgnacji. Usilne „ulepszanie” komplikuje wszystko lawinowo.. Traci się czas, sily, a na koniec chęć do wszystkiego…

 3. Agnieszka Kaczorowska

  Dziękuję Wam Kochani za wszystkie wspaniałe słowa i komentarze! Dają mi dużo energii i weny do dalszego pisania !!! :) Ściskam mocno !
  @Ania cieszę się że mogłam spowodować aby Twój dzień był dobry! Niech każdy, doceniając drobne rzeczy, będzie dobry!

 4. Agnieszko, pięknie piszesz o życiu i prostocie, o codzienności i otaczającym nas świecie. Jesteś bardzo mądrą kobietą. Proszę pisz jak najwięcej bo Twoje teksty sprawiają że dzień jest na prawdę dobry i z większym optymizmem patrzę w przyszłość. Uczysz radości życia, cieszenia się z drobnych radości. Dziękuję :)

 5. Ujmująca pochwała prostoty. Bardzo spodobał mi się Twój tekst. Piszesz bardzo szczerze i nie banalnie. Pisz jak najwięcej! Pozdrawiam Cię serdecznie:)

 6. Agnieszko, jeśli kiedyś będzie organizowane spotkanie z Tobą – chcę na nim być! :) Chciałabym Cię poznać, jesteś przesympatyczna :)

 7. Sebastian S. (Krecik)

  Wiem, że zdajesz niedługo do szkoły teatralnej, życzę powodzenia.
  Z Twych wpisów bije duża dojrzałość. Ten powyższy jest bardzo mądry.

  A wszystkich, którzy lubią się śmiać, zapraszam do fundacji DR CLOWN. Można śmiechem służyć chorym dzieciakom i samemu korzystać ze śmiechu. Ja tam działam od 3 lat i stąd ksywa KRECIK.

 8. piękny taras. Ahh uwielbiam takie dni , które mogę mogę wstać i dalej nic nie muszę. Robię co chce i kiedy chce. Mieć relaks i z niego wyciskać wszystkie soki przez cały dzień.
  Pozdrawiam:)

 9. Masz rację, czasami bardzo trudno jest osiągnąć najprostsze rzeczy. Często nie wiadomo co zrobić z wolnym czasem, wydaje się nam, że najlepszą formą wypoczynku będzie przeleżenie cały dzień na kanapie przed telewizorem. Taka forma odpoczynku niestety często męczy zamiast zrelaksować :) Spędziłaś bardzo fajny dzień, którego Ci zazdroszczę i już wiem jak spędzę następny weekend. Dzięki za tego posta, pozdrawiam Cię serdecznie!

  Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>