BlogStar -> Anna Samusionek -> „PRZEŁĘCZ OCALONYCH” – „SZEREGOWIEC DOSS”

„PRZEŁĘCZ OCALONYCH” – „SZEREGOWIEC DOSS”

Z całego serca chcę wam polecić najnowszy film Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych” i to nie dlatego, że jestem fanką kina wojennego i uwielbiam oglądać na ekranie sceny ociekające krwią.

Ten film jest mi bliski ze względu na główną postać *Desmonda Dossa*, który stał się bohaterem wojennym, choć nie wziął karabinu do rąk, bo wyznawał te same zasady i biblijne przykazania, którym ja, wciąż nieudolnie, staram się być wierna.

 

_20161108_101115

Doss był członkiem *Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego*,do którego i ja należę.

 

20.09.2016-31 - Kopia

Święcił sobotę zgodnie z Bożym dekalogiem ( 2 Księga Mojżeszowa 20,1-17) tak jak święcił ją Jezus, apostołowie gdy z Nim przebywali, jak i po Jego śmierci krzyżowej (Ewangelia Mateusza 5,17-19).

Narażając swoje życie wyniósł z pola walki, pod ciągłym obstrzałem, 75 rannych żołnierzy. Początkowo wyszydzany i gnębiony za swoje przekonania, ostatecznie został uhonorowany najwyższym odznaczeniem wojskowym w USA.

_20161108_101135

Był tak skromny, że niemal do końca życia nie wyrażał zgody na zrobienie filmu o sobie, przekonała go ostatecznie perspektywa, że ludzie na całym świecie usłyszą o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego. Sam premiery nie doczekał.

_20161108_101159

Warszawiaków, którzy chcieliby o tym niezwykłym człowieku dowiedzieć się czegoś więcej niż z hollywoodzkiego filmu, zapraszam na bezpłatne pokazy dokumentalnego obrazu *Terry’ego Benedicta *zatytułowanego *„Szeregowiec Doss”* (ul.Foksal 8,od 5 do 11 listopada,godz.18:00)

http://warszawa.adwent.pl/zapraszamy-na-film/

 

Ulotka-1-1

 

Serdecznie zapraszam i polecam !!!

Anna Samusionek

Jeden komentarz dla “„PRZEŁĘCZ OCALONYCH” – „SZEREGOWIEC DOSS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>