BlogStar -> Anna Popek -> Psie kupy

Psie kupy

   Od jakiegoś czasu w „Pytaniu na Śniadanie” „pracuje” ze mną moja suczka – Karmelka. W studio spędza 3 godziny i zachowuje się nienagannie, nawet, kiedy przychodzą koty. Zazwyczaj układa się gdzieś przy fotelu albo pod stołem, ale kiedy ja idę do drugiej części studia ona biegnie za mną. Czasem zaczynam już rozmowę na antenie i nagle widzę zdumione miny moich gości, których nie uprzedziłam, że w studio jest z nami pies.

Anna Popek: Psie kupy - BlogStar.pl

Ale a propos  tematu „pies w miejscu publicznym” trzeba się zabrać za wątek mało wdzięczny być może, ale trudno. Chodzi mianowicie o psie kupy. Od jakiegoś czasu w każdej kurtce i torebce noszę  foliowy woreczek. Zdarza się bowiem, że po programie muszę jeszcze gdzieś jechać  i wtedy Karmelka jedzie ze mną. A z psem – wiadomo – różnie bywa i trzeba po niej posprzątać. Moja suczka wybiera miejsca dość przewidywalne – trawniki i drzewa i krzaki. Czasem trzeba skakać pomiędzy psimi kupami i uważnie patrzeć pod nogi, aby dotrzeć do tego,  co zrobiła Karmel.  Obesrane trawniki straszą, zamiast cieszyć oko, nie mówiąc już o higienie. Wiem, że do sprzątania po psie trzeba się przyzwyczaić, ale nie ma wyjścia. Mieszkańcy miast i miasteczek muszą sobie taki zwyczaj zakodować.

Anna Popek: Psie kupy - BlogStar.pl

Jeśli chcemy, aby świat był lepszy – zaczynajmy od siebie. Nie ma w tym wielkiej filozofii, więc nie będę się rozpisywać. Uważam, że kulturalni sprzątają po sobie i po swoich psach i już.

Anna Popek: Psie kupy - BlogStar.pl

Anna Popek: Psie kupy - BlogStar.pl

Anna Popek: Psie kupy - BlogStar.pl

moja gwiazda :)

 

Komentarzy: 8 dla “Psie kupy

  1. Czy ktoś, ktokolwiek, mógłby mi powiedzieć gdzie można kupić te rewelacyjne SPODNIE? czarno – beżowe, bardzo proszę o odpowiedź! :)

  2. Tylko człowiek dobry pokocha naszych braci mniejszych. Wniosek oczywisty. Panna Kamelka się odpłaci. A co do odchodów, to możemy brać przykład z USA. Byłem tam i widziałem jak to wygląda. :) :)

  3. Brawo!!!Jest pani chyba jedną z niewielu osób która to robi.Mieszkamy od kilku lat w UK i bywając w Polsce na urlopie płakać się chce jak się widzi wszędzie te psie kupy .W naszym miasteczku (Żary) są dostępne nawet darmowe woreczki w specjalnych dystrybutorach.Ale trzeba najpierw zmienić mentalność właścicieli czworonogów.Dla nich to wstyd posprzątać po piesku bo co ludzie powiedzą…

  4. to zmora osiedli. Mam małe dziecko i przezywam tortury z psimi odchodami, ludzie w ogóle się tym nie przejmuja. Dlatego dziekuję za ten apel bardzo, bardzo, bardzo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>