BlogStar -> „Rozstania i Powroty” czyli otwarcie sezonu w Teatrze Capitol

„Rozstania i Powroty” czyli otwarcie sezonu w Teatrze Capitol

Kabaret, muzyka, śmiech do łez i owacje na stojąco. Premierą „Zdobyć Utrzymać Porzucić 2. Rozstania i Powroty” Teatr Capitol w wielkim stylu otworzył nowy sezon teatralny. Powrót z wakacji jeszcze nigdy nie był tak relaksujący.

premiera4

Najnowsza premiera w warszawskim Teatrze Capitol to kontynuacja świetnie przyjętego spektaklu „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, który przez kilka lat cieszył się niesłabnącą popularnością. Wszystko wskazuje na to, że druga część błyskotliwej komedii w reżyserii Krzysztofa Jaślara odniesie nie mniejszy sukces. Bo ta niesłychanie dowcipna i lekka, pełna ciepłego humoru, zarażająca optymizmem muzyczno-kabaretowa opowieść, bawi widza do łez.

premiera2

Związki damsko-męskie to wszak wdzięczny temat do żartów. A bohaterowie żartują ze spraw o pozornie ciężkim kalibrze, jak choćby zdrady czy gasnące w małżeństwie z biegiem lat pożądanie, w zaiste pełen wdzięku sposób. W najnowszej sztuce Teatru Capitol każdy, nawet najbardziej niewygodny temat, może być pretekstem do wyśmienicie bezkompromisowych żartów. Duża zasługa w tym utalentowanej obsady, czyli znanego z pierwszej części sztuki kobiecego tria: pełnej klasy Olgi Bończyk, epatującej seksapilem Katarzyny Zielińskiej (zastąpionej w drugim akcie przez nie mniej uzdolnioną Monikę Dryl) oraz ekspresyjnej i pełnej wdzięku Katarzyny Żak.

premiera8 premiera9 premiera10 premiera11

W kontynuacji „Zdobyć Utrzymać Porzucić” trzy charyzmatyczne kobiety do dyskusji na tematy damsko-męskie zaprosiły wreszcie mężczyznę – główny obiekt kobiecych narzekań i drugą stronę w odwiecznym konflikcie płci. W tej roli brawurowy Władysław Grzywna, który po raz kolejny udowodnił, jak wielki ma w sobie komediowy potencjał. Dość powiedzieć, że prócz werwy godnej nastolatka, widzowie na scenie oglądali w jego wykonaniu prawdziwe akrobacje. Dosłownie i w przenośni.

premiera3

premiera7

Wiarygodnie i barwnie nakreślone postaci, charyzmatyczni aktorzy, wreszcie – imponujące umiejętności wokalne. Nie dziwią wcale owacje na stojąco, którymi publiczność Teatru Capitol nagrodziła artystów po premierze. Na odbiór sztuki i jej klimat wpłynęła też nieustannie prowadzona interakcja z widzami. Wszystko to tworzy wyborną kombinację bezpretensjonalnego humoru, napisanych ze swadą dialogów i odświeżonych za pomocą fantastycznej choreografii kultowych piosenek w rodzaju „Rudy Rydz”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, czy „Bombonierka”. Idealna propozycja na deszczowy jesienny wieczór: rozrywka na wysokim poziomie, która bawi do łez i zaraża optymizmem.

 premiera5 premiera6

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>