BlogStar -> Omenaa Mensah -> Ruszył mój serwis

Ruszył mój serwis

16 czerwca to Międzynarodowy Dzień Pomocy Afrykańskim Dzieciom. Z tej okazji wspólnie z fundacją HATIMA, oficjalnie uruchomiłam serwis www.omenaa.pl, który umożliwia każdemu z Was w łatwy i szybki sposób wspierać edukację dzieci w Ghanie.

 Omenaa Mensah: Ruszył mój serwis - BlogStar.pl

Ponad rok temu założyłam fundacją Omenaa Foundation, która pomaga dzieciom w Afryce. Afryka to kontynent wielkich możliwości, ale i olbrzymich kontrastów. Ludzie żyją tam naprawdę bardzo skromnie, a wiele dzieci nie ma normalnego dzieciństwa, bo od najmłodszych lat musi ciężko pracować. Dzieci nie chodzą do szkoły, bo rodziców na to nie stać. A bez edukacji nie mają najmniejszych szans na zmianę swojego życia. Dlatego nie chcę wysyłać do Afryki żywności, jak robi to wiele fundacji. Takie działanie jeszcze bardziej uzależniają ten kontynent od krajów rozwiniętych. Taka pomoc to jak dawanie ryby. A ja chcę dawać wędkę.

Najbiedniejszym dzieciom chcę umożliwiać edukację, tak, aby w przyszłości mogły one same decydować i kierować własnym życiem. Edukacja to przecież klucz otwierający drzwi możliwości na godniejsze życie.

Omenaa Foundation pod swoją opieką ma blisko pięćdziesiątkę dzieci ulicy, które trafiły do ośrodka Salezjanów Don Bosco w Temie, w Ghanie. Dzieci te marzą o nauce i lepszym życiu. Dlatego fundacja zbiera fundusze na naukę dla nich. Dla przybliżenia darczyńcom sylwetek podopiecznych uruchomiliśmy serwis www.omenaa.pl. Tu znajdziecie zdjęcie danego dziecka i opis jego marzeń. Miesięczny koszt nauki dziecka w Ghanie to kwota od 150 zł. Ale wspierać możemy dowolnymi kwotami. Dla tych dzieciaków cenna będzie każda złotówka, która zasila konto danego podopiecznego. Dzięki nowej aplikacji darczyńca na bieżąco będzie mógł śledzić postępy swojego podopiecznego, a tym samym będzie miał pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Omenaa Mensah: Ruszył mój serwis - BlogStar.pl

Chcemy w Ghanie chce wybudować także nowoczesną szkołę dla dzieci ulicy. Na ten cel potrzebujemy blisko milion złotych. Budowę szkoły także można wesprzeć poprzez www.omenaa.pl.

Komentarzy: 2 dla “Ruszył mój serwis

  1. droga Omeno wielkie uznanie dla tego co robisz, ale z przelewami to różnie bywa, a ja proponuję abyś uruchomiła telefon na fundację „OmenaFoudation” taki jak ma fundacja tvn czy polsat, myślę, że wiele osób właśnie smami puszczanymi systematycznie co miesiąc wspierało by fundację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>