BlogStar -> Sam Smith zaśpiewa dla najnowszego Bonda

Sam Smith zaśpiewa dla najnowszego Bonda

Studia Metro Goldwyn Mayer oraz Sony Pictures Entertainment właśnie ogłosiły, że utwór Sama Smitha „Writing’s On The Wall” będzie piosenką przewodnią „Spectre”, 24. filmu o przygodach Jamesa Bonda (w polskich kinach od 6 listopada). Producentem piosenki jest Capitol Records.

Sam Smith - okładka singla

 Współautorem „Writing’s On The Wall” jest twórca płyty, która wielokrotnie okryła się platyną – Sam Smith. Drugim z twórców jest zdobywca nagrody Grammy Jimmy Napes. Po raz pierwszy od 1965 roku piosenkę przewodnią do filmu o Bondzie wykona mężczyzna solo. Debiutancki album Smitha „In the Lonely Hour” błyskawicznie trafił na pierwsze miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i na miejsce drugie w USA. Od tego czasu aż pięć singli z tego albumu okupowało pierwsze miejsca w rankingach popularności w Wielkiej Brytanii. Cały album nagrodzono czterema nagrodami Grammy, trzema Brit Awards, sześcioma nagrodami MOBO oraz nagrodą AMA.

 Zdaniem producentów „Spectre” Michaela G. Wilsona oraz Barbary Broccoli powstała zupełnie wyjątkowa piosenka. – Wokal Sama z pewnością uczyni z „Writing’s On The Wall” jeden z najlepszych utworów bondowskich w historii – stwierdzili.

 Smith podkreślił, że to jeden z najważniejszych momentów w jego karierze. – To niezwykle ekscytujące – stać się częścią tak ważnej brytyjskiej tradycji i dołączyć do grona wykonawców, którzy byli dla mnie ogromną inspiracją – mówił.

  „Spectre” w kinach od 6 listopada!

spectre-pierwszy_fotos1

Stephanie Sigman in Metro-Goldwyn-Mayer Pictures/Columbia Pictures/EON Productions’ action adventure SPECTRE.

Bond chases Sciarra through the Day of the Dead parade in Mexico City. Scairra’s helicopter swoops in to collect him in Metro-Goldwyn-Mayer Pictures/Columbia Pictures/EON Productions’ action adventure SPECTRE.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>