BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> Sercem jestem z Wami!

Sercem jestem z Wami!

Wady wrodzone serca dotykają średnio jedno na sto dzieci na świecie, bez względu na szerokość geograficzną. W Polsce należą one do najczęściej występujących wad wrodzonych i stanowią, po chorobach okresu okołoporodowego, najczęstszą przyczynę zgonu niemowląt, dlatego tak ważna jest edukacja w tym temacie, która w tym tygodniu ma szczególny wymiar.

aleksandra-mikolajczyk-19

KAMPANIA EDUKACYJNA

Obecnie w ramach obchodów Światowego Tygodnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca (7-14 lutego) odbywa się kampania edukacyjna dla rodziców pod hasłem „Sercem jestem z Wami“ oraz akcja solidarności z dziećmi z tymi wadami. Ja się w pełni z nimi solidaryzuję, czemu dałam wyraz angażując się w ten projekt.

aleksandra-mikolajczyk-20

WAŻNE FAKTY

Codziennie w Polsce rodzi się 10 dzieci z wadą serca, z czego 1/3 wymaga operacji w pierwszych dniach życia. Bez leczenia i interwencji kardiochirurgicznych dziecko ma małe lub nie ma żadnych szans na przeżycie. W takich przypadkach wykrycie nieprawidłowości w okresie prenatalnym jest niezwykle istotne. Dlatego tak ważne jest propagowanie wiedzy na temat właściwej diagnostyki u kobiet w czasie ciąży.

aleksandra-mikolajczyk-18

FUNDACJA SERCE DZIECKA

Corocznie polscy kardiochirurdzy wykonują blisko 3 tys. operacji serc małych pacjentów. Najczęściej operacje przeprowadzane są w okresie noworodkowym, ale też wiele dzieci ze złożonymi wadami serca wymaga wieloetapowego leczenia kardiochirurgicznego, co wiąże się z częstymi, niekiedy długimi pobytami w szpitalu. W takich sytacjach pomoc i wsparcie przynosi Fundacja Serce Dziecka, która zaprosiła mnie do udziału w tym projekcie. Nie zastanawiałam się długo, czy przyjąć zaproszenie. Dla mnie oczywiste jest to, że „Sercem jestem z Wami“.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>