BlogStar -> Aleksandra Mikołajczyk -> Siatkarze do boju!

Siatkarze do boju!

Aleksandra Mikołajczyk: Siatkarze do boju! - BlogStar.pl

Zawsze lubiłam grać w piłkę siatkową, ale zakochałam się w  tym sporcie dopiero, gdy pierwszy raz jako kibic przekroczyłam bramy stadionu. Wcześniej bywałam na meczach Plus Ligi, a  w związku z tym, że sercem związana jestem z Warszawą, kibicowałam AZS Politechnice Warszawskiej i starałam się wspierać siatkarzy głośnym dopingiem. Na jednym meczu się nie skończyło  – robiłam wszystko co w mej mocy, by być na każdym rozgrywanym w Warszawie, a jeśli to się nie udawało, śledziłam wyniki w sieci.

Gdy usłyszałam, że Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywane będą w Polsce, a później, że mecz i ceremonia otwarcie będą miały miejsce w stolicy, przyświecała mi jedna myśl – muszę tam być!

Aleksandra Mikołajczyk: Siatkarze do boju! - BlogStar.plUdało mi się zrealizować ten plan, a emocje których doświadczyłam podczas meczu Polska – Serbia są nie do opisania! Atmosfera na stadionie była rewelacyjna. Jestem pewna, że tłum kibiców niósł na skrzydłach naszych siatkarzy, a mnie rozpierała duma, że mogę być jedną z 62 tys. osób zgromadzonych na stadionie. Z każdym zdobytym punktem i wygranym setem czułam, że ten dzień należy do nas! Euforię, która ogarnęła nas wszystkich gdy mecz został wygrany wynikiem 3:0 dla polskiej drużyny, zapamiętam do końca życia!

Nie zabrakło też momentów wzruszeń – pożegnanie Piotrka Gruszki, świetnego siatkarza i rewelacyjnego faceta, przyprawiało o dreszcze. Podziwiam też Piotrka za to, że w chwili tak wielu emocji i podziękowań ze strony kibiców, był w stanie wykrztusić z siebie cokolwiek. Mnie wzruszenie pewnie odebrałoby mowę! :)

Jestem pod wielkim wrażeniem formy naszej reprezentacji i chylę im czoła za rozgromienie Serbów. Liczę, że nie opuści ich do końca mistrzostw, ale jedno jest pewne… ogromne wsparcie kibiców,  w tym moje, mają zagwarantowane!

Aż chce się zaśpiewać… „Polska biało –czerwoni”!

P.S. Załączam video z meczu, kiedy wszyscy kibice chórem zagrzewali naszą drużynę do „boju” Mam nadzieję, że ten krótki filmik pozwoli Wam poczuć atmosferę meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Jeśli chcecie obejrzeć, kilknijcie poniżej :)

Aleksandra Mikołajczyk: Siatkarze do boju! - BlogStar.pl

Komentarzy: 10 dla “Siatkarze do boju!

  1. Aleksandra Mikołajczyk

    Macie racje – było świetnie. To zdecydowanie wydarzenie, którego nigdy nie zapomnę! :)
    @gaba, dziękuję! Cieszę się, że „dobrze się mnie czyta” i obiecuję – będę pisała więcej i częściej! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>