BlogStar -> Anna Samusionek -> Skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

Niemal każdy z nas chociaż raz w życiu miał sen, w którym szybuje w powietrzu jak ptak. Postanowiłam ten sen ziścić (po raz drugi w moim życiu), skacząc ze spadochronem w tandemie. Po raz pierwszy 8 lat temu zrobiłam to na Kubie, tym razem zdecydowałam się na jedną z najstarszych szkół spadochronowych w Polsce na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka (www.skydive.pl). Moim instruktorem był Artur „Carlos” Karwowski, wielokrotny rekordzista Polski w tej dziedzinie. Skacze od ponad 14 lat, ma za sobą ponad 3500 skoków i jest członkiem Kadry Narodowej!

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

W takich rękach mogłam czuć się bezpiecznie, a wrodzony humor Carlosa pomógł mi przemóc narastające napięcie przed rzuceniem się w otwartą przestrzeń z 4000 m! Tego uczucia nie da się w żaden sposób opisać. Może tylko osoby pędzące czasem motorem z prędkością 200 km/h, bo z taką prędkością spada się przez około minutę przed otwarciem spadochronu, są w stanie wyobrazić sobie pęd powietrza z jakim ma się w tym momencie do czynienia. Chwila, w której stoisz na skraju samolotu, gdy wiesz, że za sekundę  znajdziesz się w powietrzu walcząc z potężną siłą grawitacji, powoduje taki przypływ adrenaliny, że zapominasz o wszelkich stresach, kłopotach czy zmęczeniu!

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

A potem lot trwający kilkadziesiąt sekund, choć masz wrażenie, że mija co najmniej kilka minut. Coś nieprawdopodobnego! Pędzące powietrze rozpłaszcza ci twarz, na dłoniach czujesz opór niemal jak w wodzie. Po otwarciu spadochronu ze spokojem zaczynasz podziwiać niekończący się horyzont, który wyraźnym łukiem oddziela ziemię od nieba, a piękna tego widoku nie oddadzą żadne zdjęcia ani film. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.plAnna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.plAnna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

Gdy znajdziesz się już na ziemi, wiesz że musisz to zrobić jeszcze raz! Dojrzewam do decyzji o kursie spadochronowym, bo jestem pewna, że moment, w którym sam na sam zmierzę się z moim strachem, gdy poczuję pełną wolność swobodnego spadania, gdy wezmę pierwszy głęboki oddech po samodzielnym otwarciu spadochronu, a potem z triumfem dotknę stopami ziemi, będzie najbardziej niesamowitym momentem w moim życiu!

Anna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.plAnna Samusionek: Skok ze spadochronem - BlogStar.pl

Polecam wszystkim, w każdym wieku!
Pozdrawiam serdecznie z lotu ptaka.

Komentarzy: 13 dla “Skok ze spadochronem

 1. Wiem o czym Pani pisze sama przeżyłam taki skok i to na dodatek też z Carlosem :) i wiem że zrobię to jeszcze nie raz !! do zobaczenia w górze :)

 2. Do drugiej Moniki: jeśli piszesz, że paralotnie są lepsze..to..po prostu nigdy nie skakałaś. Paralotnia i lot na otwartym spadochronie to te same doznania i zasady. Natomiast na paralotni nie zaznasz swobodnego spadania!! No chyba, że będziesz miała sytuację awaryjną.

 3. Do Moniki: Moniko, z panią Anią i tandempilotem skakał jeszcze jeden profesjonalny spadochroniarz-kamerzysta. Na kasku miał zamontowaną kamerę HD oraz wysokiej jakości aparat cyfrowy. W trakcie takiego lotu może zrobić ok.200 zdjęć (zależy od aparatu i jego możliwości) ;D
  Nie ma piękniejszego sportu od spadochroniarstwa..no może jeszcze szybowce..ale to trochę inna bajka 😉
  Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do spróbowania. Warte każdych pieniędzy !!

 4. Szczerze powiem, że wolę nie wzbijać się w powietrze, nie ma skrzydeł.
  To i może się człowiek zdziwić na ziemi.

  Ale jeśli dobrze się bawisz – to śmiało. Nie ma co się ograniczać.
  :)

 5. to musiała być wspaniała przygoda… każdy marzy o tym aby latać – być wolnym jak ptak <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>