BlogStar -> Anna Popek -> Skoki narciarskie w rytmie „Lambady”

Skoki narciarskie w rytmie „Lambady”

W ubiegły czwartek – po raz pierwszy w życiu! – byłam na Pucharze Świata w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Zawody rozgrywano na skoczni im. Adama Małysza. Zainteresowani sportem znają już pewnie wszystkie wyniki, więc nie będę się tu rozpisywać i wymądrzać, powiem tylko , że miejsce położone jest urokliwie. Pod lasem, w przytulnym zaułku, bardzo spokojne i ładne.
Anna Popek: Skoki narciarskie w rytmie „Lambady” - BlogStar.pl
Entuzjaści skoków widoczni byli już z daleka. Szły całe rodziny, często z kilkuletnimi dziećmi. Dzieciaki za 5 złotych mogły sobie pomalować buzie w biało-czerwone barwy, mężczyźni z upodobaniem zakładali wariackie czapki w takich samych kolorach, bo i nikogo ten widok nie dziwił. Tak samo jak nie przeszkadzało nikomu trąbienie i inne hałasy i wydawane „przez instrumenty sportowe”. Był lekki mróz, czasami prószył śnieg, lekko wiał wiatr . Wszędzie sprzedawano grzane wino, oscypki i inne specjały, więc nie odczuwało się chłodu. Muzyka ,która dobiegała z głośników, kojarzyła się raczej z gorącą plażą gdzieś w tropikach , bo grali na przykład „Lambadę”, ale jakoś to wszystko do siebie pasowało.

Anna Popek: Skoki narciarskie w rytmie „Lambady” - BlogStar.pl
Skoczkowie oddawali skoki jeden po drugim, więc nie było czasu na nudę. Czasem, gdy któryś zachwiał się przy lądowaniu, wstrzymywałam oddech i potem z ulgą patrzyłam, jak sylwetka skoczka prostuje się i jak podjeżdża on pod górę, by wyhamować. Oczywiście najciekawiej było, gdy zawodnicy zbliżali się do dolnej czerwonej linii, czyli do zaznaczonego rekordu skoczni. Było kilku takich, którzy skakali na odległość 130 metrów. I pomyśleć, że pierwszy rekordzista skoczni, jeszcze przed wojną, uzyskał 41 metrów.

Anna Popek: Skoki narciarskie w rytmie „Lambady” - BlogStar.pl
Trzeba przyznać, że koledzy dziennikarze sportowi naprawdę dzielnie się spisywali relacjonując to wydarzenie, ale muszę powiedzieć, że skoki na żywo są dużo ciekawsze niż w telewizji.

Anna Popek: Skoki narciarskie w rytmie „Lambady” - BlogStar.pl

Komentarzy: 9 dla “Skoki narciarskie w rytmie „Lambady”

  1. Pani Ani wszystkiego trzeba spróbować, a oglądanie zawodów na żywo zawsze wzbudza większe emocje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>