BlogStar -> Anna Popek -> Studniówka, studniówka, studniówka…

Studniówka, studniówka, studniówka…

 To jest naprawdę ważny dzień. I naprawdę ważne jest, aby matka tego dnia była z córką i towarzyszyła jej w przygotowaniach. Ze zrozumiałych względów piszę o relacji matka-córka.Z opowieści jednak wiem, że z chłopakami jest trochę inaczej. Chłopcy nie lubią chyba nadmiernej troski rodziców. Moja córka była zaangażowana w przygotowania studniówki, i od miesięcy na bieżąco mówiła mi o wszystkim. Jej bal studniówkowy wpisany był w mój kalendarz od dawna, odpowiednio wcześniej wybierałyśmy sukienkę, buty, a także umówiłyśmy się do kosmetyczki, na manikiur i do fryzjera. Personel w salonie CeCe z pełną powagą i troską podszedł do stanu emocjonalnego Oliwki i mojego także, a jakże!

W dniu studniówki bowiem udzieliło mi się całe przejęcie mojej osiemnastolatki, która przecież dopiero co się urodziła! Z obowiązku protestowałam jeszcze trochę przeciw profesjonalnemu makijażowi, który Oliwka chciała zamówić. Uważałam bowiem, że młodość jest najlepszym kosmetykiem i że mocny makijaż postarza. Córka jednak powiedziała, że wszystkie dziewczyny robią sobie taki i cóż, kiedy zobaczyłam ją pomalowaną przez Prinii musiałam przyznać rację.

Anna Popek: Studniówka, studniówka, studniówka… - BlogStar.pl

Wyszykowana i piękna pojechała na Politechnikę, gdzie w Auli Fizyki odbywała się zabawa. I tam dopiero zdałam sobie sprawę, że zaczyna się najważniejszy bal w naszym dotychczasowym życiu.

Anna Popek: Studniówka, studniówka, studniówka… - BlogStar.pl

Młodzież z Liceum Kochanowskiego była naprawdę piękna – wystrojeni, ale nie przesadnie, przejęci, ale jednak z poczuciem humoru, przypominali sobie jeszcze tuż przed rozpoczęciem kroki poloneza. Rodzice i bliscy mogli obserwować ten najważniejszy taniec z balkonów.

Anna Popek: Studniówka, studniówka, studniówka… - BlogStar.pl

I kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki Poloneza, przestaliśmy fotografować i filmować, a zaczęliśmy… płakać. Ryczałam jak bóbr i z rozmazanym makijażem musiałam stawić czoła nowej rzeczywistości. Mianowicie takiej, że moja córcia stała się już dorosła i pewien etap w moim życiu nieuchronnie się zamyka.

Anna Popek: Studniówka, studniówka, studniówka… - BlogStar.pl

Anna Popek: Studniówka, studniówka, studniówka… - BlogStar.pl

Mimo smutku, jaki temu towarzyszył,  było to jednak bardzo piękne uczucie. Zobaczcie reportaż z tego wyjątkowego dnia, jaki pokazał program Pytanie na śniadanie w TVP 2
http://youtu.be/1qwmbGo6Tos

Komentarzy: 2 dla “Studniówka, studniówka, studniówka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>