BlogStar -> Bartek Jędrzejak -> Tak to ja lubię…Przed nami prawdziwie letni, upalny weekend czerwcowy…

Tak to ja lubię…Przed nami prawdziwie letni, upalny weekend czerwcowy…

Zawsze powtarzam, że pogoda jest bardzo sprawiedliwa. Co odbierze to odda. Najpierw zawali sprawę żeby potem dać wiele radości. I tak też będzie w najbliższym czasie. Maj nie był szczytem wiosennych marzeń. Chmury, deszcz i chłód. W ten sposób pogoda wyrównywała zimowe zaległości. Zima bez śniegu to zima bez wody. W tym roku później się zazieleniło. Truskawki „wystartowały” dużo później. Dlatego deszcz był niezbędny. 

Teraz pogoda nadrobi słoneczne zaległości. Jeszcze dzisiaj na zachodzie może się zachmurzyć. Pojawią się deszcz i burze. Za frontem tylko na czwartek napłynie nieco chłodniejsze powietrze. W piątek, sobotę, niedzielę PRAWDZIWE LATO!!!!! Morze, góry, Mazury. Dużo słońca, błękit nieba. Tak jak latem być powinno. Bo mamy już lato. 1 czerwca to pierwszy dzień meteorologicznego lata. Czerwiec, lipiec i sierpień w meteorologii to miesiące letnie, więc 1 czerwca to 1 dzień meteorologicznego lata. 

Bartek Jędrzejak: Tak to ja lubię...Przed nami prawdziwie letni, upalny weekend czerwcowy... - BlogStar.pl

I jak na lato przystało będzie gorąco. Choć tych lat mamy kilka. Lato kalendarzowe rozpoczynamy 22 czerwca. Lato astronomiczne w tym roku „wystartuje” 21 czerwca o godzinie 16:37.Jest jeszcze lato termiczne to od temperatury kiedy średnia dobowa temperatura wynosi 25 stopni Celsjusza i powyżej.

W długi weekend na termometrach właśnie tak będzie… Najchłodniej w Suwałkach 19 stopni Celsjusza. Najwyższe temperatury na Mazurach, Mazowszu i na Śląsku tam nawet 31 stopni Celsjusza.  

Pogoda będzie tak łaskawa, że dopiero na koniec długiego weekendu, w niedzielę od zachodu wejdzie kolejny front, zacznie się chmurzyć i padać a od poniedziałku nie na długo ale temperatura spadnie.

Wypoczywajcie ile się da. Bawcie się dobrze!!!!! Tylko z głową i bezpiecznie. Pamiętajcie, że słońce pobudza endorfiny. Nasze wewnętrzne hormony szczęścia i w tedy z powodu tej wielkiej radości można trochę przedobrzyć….

 W tym momencie odpalajcie swoje telefony komórkowe i wpisujcie…

Nad wodą WOPR numer 601 100 100 w górach TOPR i GOPR 601 100 300…

Dobrej zabawy i ze słońca korzystajcie z głową…  Obyście nie musieli korzystać z pomocy ratownika…Wink

 Bartek Jędrzejak: Tak to ja lubię...Przed nami prawdziwie letni, upalny weekend czerwcowy... - BlogStar.pl

Pozdrawiam

Bartek 

Komentarzy: 2 dla “Tak to ja lubię…Przed nami prawdziwie letni, upalny weekend czerwcowy…

  1. Dziękujemy za tak wspaniała prognozę. Dla mnie całe lato może być upalne, bo uwielbiam ciepełko, a deszcz powinien popadać ulewny ale tylko w nocy, bo on też jest potrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>