BlogStar -> Krzysztof Wieszczek -> Treningi do triathlonu, część pierwsza – pływanie

Treningi do triathlonu, część pierwsza – pływanie

Jakiś czas temu pisałem o tym że postanowiłem spróbować swoich sił w triathlonie. Herbalife Iron Man w Gdyni już w sierpniu, więc treningi ruszyły pełną parą. Dziś parę słów o pierwszej konkurencji – pływaniu.

mini_DSC_0010

Przed pierwszymi zajęciami na basenie z moim trenerem Pawłem Różańskim z Triathlon Serwis myślałem, że umiem pływać i to nieźle, szybko… Cóż, okazało się, że jednak nie umiem. Ani szybko, ani powoli, ani w ogóle. Że jeśli chcę przepłynąć dwa kilometry na pełnym morzu kraulem, to muszę uczyć się całkiem od nowa, bo bez odpowiedniej techniki po prostu nie dam rady. Widziałem, że Paweł minę miał nietęgą, ale pomyślałem: Przecież ludzie to robią! Tylko trzeba będzie trochę więcej potrenować… No i trenuję, a twarz trenera coraz mniej zatroskana :)

Krzysztof Wieszczek - treningi do thiathlonu

Powoli zaczyna to wyglądać jak pływanie, choć jeszcze wiele litrów wody przede mną… Mam na myśli wiele litrów do wypicia! Póki co nie muszę ze sobą nosić wody na trening 😉

Na razie to moje pływanie wygląda niemalże tak:

A powinno być troszkę szybciej, najlepiej tak:

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i lecę na basen!  Serio, za godzinę trening 😉

 

W kolejnych postach opiszę wam sprzęt, który przydaje się w treningach. A jest tego trochę :)

Moje treningi do zawodów IRONMAN sponsorują:

Logo Fiorda Vocal copy triathlon_serwis

Komentarzy: 11 dla “Treningi do triathlonu, część pierwsza – pływanie

 1. Krzysztof Wieszczek

  Pozdrawiam Triathlonistów i przyszłych Triathlonistów no i oczywiście kibiców Triathlonu :) Dzięki za komentarze, pytania i wsparcie :)

 2. Krzysztof Wieszczek

  @EEW34 – Można pływać stylem dowolnym, dla większość startujących wybiera kraul. Część zawodników pływa żabką lub naprzemiennie kraulem i żabką. Jak ktoś chce to może nawet delfinem :) ale taki kozak to się chyba jeszcze nie urodził 😉 No i nie ma not za styl, liczy się czas.

 3. Krzysztof Wieszczek

  @Czmiel – Codziennie! Z tym, że odpoczynek to także część treningu 😉 Ale minimum 10 godzin tygodniowo. I rośnie!

 4. Krzysztof Wieszczek

  @Boska wiosna – pływanie w piance w basenie nie jest konieczne, ale już w Morzu Bałtyckim, podczas zawodów, nie wyobrażam sobie płynąć bez :), dlatego czasami trenuję w piance.

 5. No widac, że pływasz spoko. Czy tylko kraul jest możliwy w triathlonie, czy mozna tez pływac innym stylem? Czy styl jest w ogóle oceniany, czy chodzi o to,aby dopłynąc do mety? Czy liczy się czas? Dużo pytań, ale tez chcę w przysłym roku wystartowac…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>