BlogStar -> Krzysztof Wieszczek -> Triathlon – Regeneracja przez Odżywianie

Triathlon – Regeneracja przez Odżywianie

Dziś o najprzyjemniejszej części triatlonowych treningów – regeneracji :) Kiedy licznik godzin spędzonych na basenie, rowerze i bieganiu przekracza dziesięć tygodniowo – trzeba z uwagą pochylić się nad regeneracją umęczonych zasobów ludzkich 😉

wieszczek_herbalife2

         I tu mamy trzy najważniejsze słowa: WĘGLOWODANY, BIAŁKA, WODA. Jeśli będziemy o nich pamiętać, dzień po treningu będziemy mieli ochotę na więcej. Jeśli nie – nie będziemy :)

         W telegraficznym skrócie wygląda to tak: W mięśniach gromadzimy zapasy energii (GLIKOGENU), które bardzo szybko zużywamy podczas wysiłku. Dlatego zaraz po treningu trzeba dostarczyć glukozy, którą organizm przetworzy na ów glikogen. Musimy też uzupełnić zapasy wody, której utrata powoduje drastyczny spadek wydolności. Żeby nie spalać mięśni i nie tracić mocy – koniecznie trzeba uzupełnić białka.           

         Tylko jak to zrobić skutecznie, szybko i we właściwych proporcjach? Ja stosuję napój hipotoniczny Herbalife 24 CR7 DRIVE (to taki ulepszony izotonik). Zaraz po  treningu wypijam 500 ml napoju i wiem, że dostarczyłem sobie odpowiednią dawkę węglowodanów i wody, żeby dać mięśniom odbudować zapasy na następne wyzwania. Do tego uzupełniam dzienne zapotrzebowanie na witaminę B 12, magnez  i tiaminę.

1466_PL.SI_24CR7Drive_Canister_High

         Ale to dopiero  pierwszy krok. Coś co trzeba zrobić w ciągu pierwszych 30 minut po wysiłku. Następnym jest zjedzenie posiłku bogatego w węglowodany, białka i witaminy  oraz tłuszcze potrzebne, by wszystko w pełni się wchłonęło. I to jest bardzo przyjemna część trenowania do Herbalife Ironman Gdynia 2016 😉

PL_H24GroupComposite

         Problem pojawia się kiedy biega się wieczorami, tak jak ja… Nie wyobrażam sobie gotowania o północy po 15 km  biegu. Wtedy sięgam po Herbalife 24 Prolong. I mam wszystko, białka, węglowodany, zdrowe tłuszcze i mnóstwo witamin.

1435_PL.SI_24 Prolong_High

         Kiedyś z przymrużeniem oka patrzyłem na suplementy w sporcie amatorskim, ale odkąd stosuję preparaty Herbalife 24, szybciej się regeneruję, czuję się lepiej, mam lepszą odporność. Polecam każdemu, pozdrawiam oraz  zapraszam do komentowania i zadawania pytań :)

wieszczek_herbalife1

Agata Ziemnicka – Łaska (Konsultantka Herbalife ds. Odżywiania) opowiadała mi o właściwościach tych produktów :)

wieszczek_herbalife

Jeden komentarz dla “Triathlon – Regeneracja przez Odżywianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>