BlogStar -> Rafał Brzozowski -> Urodzinowa podróż do Barcelony

Urodzinowa podróż do Barcelony

Witajcie Kochani!

Chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami z pobytu w Barcelonie. Słyszałem wiele o tym mieście, o jego zabytkach, architekturze i klimacie, ale nigdy nie było mi po drodze odwiedzić to miasto.
Tak się złożyło, że skończyłem niedawno 35 lat i jako prezent otrzymałem wyjazd do Barcelony i do Parku rozrywki na Roller Coster, znajdującego się niedaleko tego wspaniałego miasta. Oczywiście zaskoczenie niesamowite, ponieważ uwielbiam podróże i nowe miejsca, w związku z tym przez tych kilka dni postanowiłem zwiedzić maksymalnie ile się da – a jest co podziwiać.
rafał brzozowski barcelona 2
Już pierwszego dnia udałem się do Sagrady Famili – to niesamowite dzieło genialnego architekta Antoniego Gaudiego zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Sam fakt, że budowa trwa nieprzerwanie od 1882 roku już robi wrażenie. Sposób wykonania katedry, pomysł i rozmach budowli jak dla mnie przerosły współczesną mu epokę o 100 lat. Wnętrze zapiera dech w piersiach. Gra kolorów i naturalnego światła, które współgra z perfekcyjnym projektem plasują tę budowlę jako najpiękniejszą katedrę w jakiej byłem. Zresztą Gaudi zrobił w Barcelonie wiele niesamowitych rzeczy, które po dzień dzisiejszy stanowią główne atrakcje turystyczne.

rafał brzozowski barcelona 28 rafał brzozowski barcelona 3 rafał brzozowski barcelona 19
Barcelona jest przepięknie położona: z jednej strony otacza ją Morze Śródziemne, a z drugiej pasmo wzgórz z których rozciąga się niesamowita panorama miasta. Wystarczy wybrać się na przejażdżkę Bus tourem, który obwozi po całej okolicy oraz po najważniejszych miejscach i już w prosty sposób można poznać topografię miasta.

rafał brzozowski barcelona 7 rafał brzozowski barcelona 14 rafał brzozowski barcelona 11 rafał brzozowski barcelona 29

Jest ono czyste, wydaje się w miarę bezpieczne i przyjazne, ludzie bardzo mili i uprzejmi, żyją tak trochę na luzie; jedzenie znakomite, knajpy tętnią życiem. To wszystko łączy się z nowoczesnością, zabytkami i pewną kulturą, która sprawia, że stolica Katalonii jest tak chętnie odwiedzana i to wielokrotnie przez turystów z całego świata. Jeśli chodzi o mnie, to z pewnością tam wrócę i to nie raz.rafał brzozowski barcelona 1 rafał brzozowski barcelona 8 rafał brzozowski barcelona 12 rafał brzozowski barcelona 15 rafał brzozowski barcelona 24 rafał brzozowski barcelona 30
Kilka słów należy też napisać o parku rozrywki Port Aventura, gdzie znajduje się najszybsza w Europie i największa w tej części świata kolejka. Ponieważ to było moje marzenie, przejechać się takim super szybkim roller costerem, to prezent trafiony w dychę, za co dziękuje swojej
dziewczynie. Po dniu pełnym wrażeń, kolejny minął na odpoczynku i ponownym zwiedzaniu, tym razem słynnego Stadionu FC Barcelony i wspaniałego sklepu z pamiątkami i gadżetami jednego z najlepszych klubów piłkarskich świata. Taka swoista świątynia piłki nożnej.

rafał brzozowski barcelona 5 rafał brzozowski barcelona 6 rafał brzozowski barcelona 13

Reasumując, mogę stwierdzić z całym przekonaniem, że Barcelona należy do pięknych miejsc, do których chętnie się wraca – zarówno myślami jak i w rzeczywistości. Częstym i powszechnym środkiem lokomocji są skutery, na których jak pewnie wiecie uwielbiam jeździć. Jednak jazda w takim mieście z taką ich ilością jest dosyć specyficzna i wymaga sporych umiejętności, żeby się w tym wszystkim odnaleźć i płynnie korzystać z uroków ulicznego ruchu w dużym i zabytkowym mieście.
Gorąco polecam wyjazd w te strony, jest blisko, wcale nie tak drogo, a wrażenia są niesamowite. Dla mnie była to niezapomniana wycieczka.

rafał brzozowski barcelona 9 rafał brzozowski barcelona 16 rafał brzozowski barcelona 22 rafał brzozowski barcelona 26
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Rafał Brzozowski

Komentarzy: 4 dla “Urodzinowa podróż do Barcelony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>