BlogStar -> Izabela Zwierzyńska -> Włoska colazione

Włoska colazione

Zdarza Wam się, że umawiacie się ze znajomymi na weekendowy wieczór i nie macie specjalnie czasu na przygotowanie wykwintnej kolacji?  Otóż w takich przypadkach polecam Wam przygotowanie włoskiej colazione 😉 Czyli… wszystko złożone z antipasti i wina.

Izabela Zwierzyńska: Włoska colazione - BlogStar.pl

Można wówczas zaserwować plastry prosciutto di san daniele, salami piccante, czy kawałki włoskiego pasztetu ze śliwką. Na osobnym np talerzu polecam swtorzenie „deski serów“ złożonych z dojrzewającego w winie półtwardego sera (którego nazwy zapomniałam… ups!), mozarella di buffala, pikantnej gorgonzoli i klasycznej fety.

Izabela Zwierzyńska: Włoska colazione - BlogStar.pl

Tuż obok, na zakąskę: winogrona, oliwki, suszone pomidory i oliwa z oliwek do maczania bagietki lub grissini. Kilka listków świeżej bazylii do dekoracji i gotowe! Do picia proponuję wino. Ja zaserwowałam czerwone Casillero del Diablo, ale polecam również hiszpańskie wino Rioja, a jeśli ktoś preferuje białe i do tego włoskie, to Pinot Grigio będzie doskonałym wyborem. Jeśli wydaje Wam się, że to produkty trudno dostępne i drogie, zajrzyjcie do sklepu PICCOLA ITALIA na Saskiej Kępie lub przy ul. Emilii Plater. Na taką kolację radzę się ubrać bardzo na luzie i wygodnie.

Izabela Zwierzyńska: Włoska colazione - BlogStar.pl

Ja wybrałam koszulkę projektu Lany Nguyen i bawełniane, czarne legginsy, a moją jedyną buterią były okulary i naszyjnik z COSa. Zestaw wielce komfortowy! Udanego wieczoru!

Izabela Zwierzyńska: Włoska colazione - BlogStar.pl

Komentarze do wpisów pod dotychczasowymi postami znajdują się w wersji archiwalnej strony pod adresem old.blogstar.pl/gwiazdy-blogstara/izabela-zwierzynska/wloska-colazione/

Jeden komentarz dla “Włoska colazione

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>