BlogStar -> Rafał Brzozowski -> Za kulisami festiwalu

Za kulisami festiwalu

Witajcie moi Drodzy!

Chociaż od Festiwalu Top Trendy minęło już kilka tygodni, chciałbym jednak pokazać Wam trochę informacji „od kuchni” – jak wygląda praca i atmosfera przy tak dużym medialnym przedsięwzięciu. Po raz drugi wystąpiłem na tym festiwalu, w dodatku podczas dwóch dni festiwalowych. W pierwszym, dosyć późno w nocy, na Cyfrowy Hit Roku z utworem „Tak blisko” i drugiego dnia na Przebój Roku z piosenką „Magiczne słowa”. Udało mi się wywalczyć, po raz drugi z rzędu, tytuł Cyfrowego Przeboju Roku. To wręcz niebywałe, że ta piosenka w obliczu tylu hitów, które pojawiły się na rynku od ostatniego roku, nadal jest najczęściej kupowanym legalnie utworem w kraju.

Rafał Brzozowski: Za kulisami festiwalu - BlogStar.pl 

Cieszy mnie to niezmiernie, jest to nagroda od słuchaczy i przede wszystkim niezawodnych fanów, którym z całego serca dziękuję. Ponieważ po raz kolejny miałem zagrać na żywo „Tak blisko”, postanowiłem urozmaicić swój występ muzycznie. Wykorzystałem, po konsultacji z Tomkiem Szymusiem, odpowiadającym za oprawę muzyczną „Tańca z Gwiazdami”, pomysł na aranżację sekcji dętej do „Tak blisko”. Okazało się to świetnym rozwiązaniem, ale nieco kłopotliwym do nagłośnienia i realizacji  na scenie, bo jak dołożyłem 3-osobowe chórki, mój zespół 5-osobowy, 3 osoby sekcji dętej, oraz dziewczyny z RED HEELS – znakomitego kwartetu smyczkowego to zrobiło się dosyć tłoczno na scenie Opery Leśnej. Firma GMB jednak dała sobie znakomicie radę i razem z produkcją i moim Managmentem wszyscy zadbali o to, żeby udało się nam świetnie wystąpić.

Rafał Brzozowski: Za kulisami festiwalu - BlogStar.pl 

Pierwsze miejsce i nagroda cieszy mnie bardzo, to kolejny rok, kiedy ciągle udaje się z pomocą publiczności odnosić sukcesy. Jak pisałem wcześniej, festiwal to nie tylko występy, ale też atmosfera, spotkania z innymi zespołami, wymiana poglądów, rozmowy o tym, co się dzieje i jak to wszystko wygląda u każdego. Jest też czas na relaks, trochę przyjemności, a Sopot to przecież piękny kurort  i znakomite miejsce do wypoczynku.

Rafał Brzozowski: Za kulisami festiwalu - BlogStar.pl 

Pogoda była troszkę dziwna, na początku mocno wiało i było zimno, aż wreszcie wypogodziło się na tyle, że mogliśmy z chłopakami z zespołu zagrać mecz piłki nożnej plażowej. Cieszy mnie też fakt, że wraz ze mną i moimi chłopakami, z którymi koncertuję, wystąpił ze mną zespół Red Heels, cztery dziewczyny znane z „Mam Talent”, które świetnie grają i znakomicie prezentują się na scenie. Oprócz nich i wspomnianej już sekcji dętej na elektrycznych skrzypcach zagrał wirtuoz tego instrumentu, Filip Siejka, z którym też pracuję nad kilkoma utworami na mój album.

Rafał Brzozowski: Za kulisami festiwalu - BlogStar.pl 

W koncercie na Przebój Roku wystartowałem z piosenką „Magiczne Słowa” obok zespołu Piersi, Donatana i Cleo, Sylwii Grzeszczak, Braci, Margaret i wielu innych. I chociaż statuetki nie zdobyłem, to i tak uważam, że był to dla mnie duży sukces i udany występ. „Magiczne słowa” dopiero od 3 miesięcy są na rynku, a już wskoczyły do czołówki najczęściej granych utworów w stacjach radiowych w kraju. Ogólnie wszystko to sprawiło, że jestem bardzo zadowolony z udziału w tegorocznych Top Trendy.

Rafał Brzozowski: Za kulisami festiwalu - BlogStar.pl 

Podsyłam Wam sporo fotek zza kulis, ze sceny, z prób w hotelu. Zobaczcie, jaka panuje tam luźna i fajna atmosfera. To jest święto muzyczne z pewnością, takie połączenie klimatu lata i wszystkiego tego, co obecnie na rynku odnosi najistotniejszą rolę. Mam teraz troszkę zwariowany czas w podróżach i koncertach po kraju. Uwielbiam te spotkania z publicznością, dają mi One dużo satysfakcji i radości. Jednocześnie nagrywam płytę, która ma się ukazać już niebawem, więc na wakacje zbytnio czasu nie mam, a tego Wam życzę . Wspaniałych i pięknych wakacji, do zobaczenia gdzieś w trasie.

 

Komentarzy: 10 dla “Za kulisami festiwalu

 1. łał marze o autografie rafałka a on to czyta jak tak to zemdleję♥ kiedy będziesz we wrocku

 2. Justyna Piotrowska

  Rafał cieszę się bardzo z twoich sukcesów 😉 oby tak dalej ;d Zauważyłam , że w Garderobie miałeś nr 16 , a to akurat jest moja ulubiona i szczęśliwa liczba 😉

 3. Gratuluje,Rafale :)
  Piosenka „Tak Blisko” jest przepiękna i dlatego jest ciągle grana w radiu i słuchana przez fanki/fanów… A piosenka „Magiczne Słowa” też jest przepiękna <3
  Również życzę udanych wakacji i wypoczynku w czasie trasy koncertowej :) :) :)
  Pozdrawiam serdecznie :) :) :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>