BlogStar -> Mariola Bojarska-Ferenc 50+ -> Zakochałam się!

Zakochałam się!

Kochani, zawsze powtarzam Wam, że trzeba spełniać marzenia, a wiek nie powinien być żadną przeszkodą. Tak więc i ja w wieku dojrzałym zdecydowałam się na udział w „Tańcu z Gwiazdami” w Polsacie. Nie ukrywam, że zawsze o tym marzyłam, aby nauczyć się rumby, tanga… i zatańczyć choć raz w tych cudownych strojach, poczuć się jak mała dziewczynka. Sprawdzić, czy lata pracy w sali gimnastycznej sprawią, że dam radę kondycyjnie i fizycznie. Chcę pokazać swoim dzieciom i wnukom, że metryka nie ma znaczenia w osiąganiu celu, że jestem energiczną żoną, matką i babcią.

mariola1

Treningi już się rozpoczęły. Aż 5 godzin dziennie! Pot się leje, ale ja uśmiechnięta wracam do domu, endorfiny działają. Podobno wyglądam, jakbym się zakochała… Tak, zakochałam się – w tańcu! Moim partnerem i trenerem jest doskonały tancerz – Tomasz Barański. Nazywam go treserem, bo jest ostry jakby trenował tygrysy, a to ja jestem, jak mówi, jego tygrysem, czasami niesfornym.

mariola3 mariola4

Czy uprawianie gimnastyki, fitnessu pomaga w tańcu? Tak, jeśli chodzi o kondycję i ogólną sprawność. Nie, jeśli chodzi o nawyki: ułożenie rąk, bioder, nóg. Walczę więc, by wyeliminować nawyki, takie jak sztywne biodra czy obroty na palcach wysokie jak baletnica. Czasami wkurzam się, nawet płaczę z bezsilności, ale widzę codziennie postępy i to dodaje mi skrzydeł. Tomek nie odpuszcza i pilnuje każdego szczegółu, nic nie mogę ukryć, oszukać tresera. Wykrywa wszystko!

mariola5 mariola18

Atmosfera jest cudowna, trenerzy wpadają, by czasami pomóc np. Natalia Głębocka, moja ukochana, która pomaga mi otworzyć się na nowe ruchy czy wesoły Rafał Maserak, który dodaje mi otuchy chwaląc postępy.

mariola15 mariola7 mariola9 mariola12

Będę rywalizować z pięknymi i młodymi aktorkami, aktorami, piosenkarzami. Są tak kochani, że czuję się w ich towarzystwie cudownie. Rywalizacja nie przeszkadza w byciu miłym. Mam tremę, jak odebrane zostanie zderzenie młodości z dojrzałą kobiecością, ale mam nadzieję, że dodacie mi sił. Mój numer to 6, jeśli chcecie zagłosować już w najbliższy piątek.

mariola14

fot. K. Opaliński/Polsat

Ściskam Was mocno i lecę na kolejny trening.
Mariola Bojarska-Ferenc

Komentarzy: 5 dla “Zakochałam się!

  1. Pani Mariolu!!
    Gratuluję odwagi, wygląda Pani świetnie, nie musi mieć Pani kompleksów w stosunku do młodszych koleżanek, a wręcz przeciwnie , znam wiele dużo młodszych kobiet, które nie mogą się nawet z panią równać jeśli chodzi o figurę i apetyt na życie.
    Pozdrawiam i trzymam za Panią kciuki. Nie śledziłam TzG, ale ze względu na Pani udział będę oglądała trzymając mocno kciuki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>