BlogStar -> Krzysztof Wieszczek -> Zrób coś dla innych, robiąc coś dla siebie!

Zrób coś dla innych, robiąc coś dla siebie!

Jakie plusy ma bycie osobą rozpoznawalną? Pewne plusy są, choć najważniejsze, żeby te plusy nie przesłoniły Wam minusów :). Dziś jednak będzie o plusach! A właściwie o jednym zasadniczym plusie, który polega na tym, że można brać udział we wspaniałych akcjach charytatywnych, do których zapraszają człowieka, jeśli ktoś go czasem na mieście (czy na wsi) rozpozna. I tak od jakiegoś czasu bywam kopaczem w Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej, która często gra w szczytnych celach. I wydaje mi się, że próbując kopać u boku Piotrka Świerczewskiego, Tomka Schimscheinera i innych wymiataczy ucieleśniam wiele cech polskich zawodników – duże braki techniczne staram się nadrabiać walecznością, charakterem i zaangażowaniem emocjonalnym. A po meczu mam sporo pomysłów na to, jak wytłumaczyć strzały Panu Bogu w okno… Gramy jednak po coś, więc i publiczność wybacza potknięcia i wrzuca pieniądze do puszek. Coś pięknego!

mecz_RAP_8745mecz_RAP_0167mecz_RAP_9073

Dziś jednak, w niedzielę 27 września wziąłem udział w fantastycznej akcji zbierania pieniędzy „Podziel się kilometrem”. Stadion Narodowy pełen maratończyków kończących swój morderczy bieg, tłumy kibiców i przede wszystkim mnóstwo osób zarażonych pasją do sportu i chęcią pomocy innym. Całe rodziny biegały, jeździły na rowerach i orbitrekach zbierając pieniądze na dzieciaki. Biegłem i ja. Szesnaście kilometrów w godzinę dwadzieścia trzy minuty. 160 złotych przekazane na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka przez PZU. Mnóstwo endorfin i świadomość, że po raz pierwszy biegnie się po coś, nie tylko dla przyjemności. Kiedy kończyłem, licznik kilometrów wybił tysiąc sto! Na pewno ubezpieczyciel będzie musiał sięgnąć głębiej do portfela, bo płacił dychę za kilometr… i oby tak jak najczęściej!

podziel-sie-kilometrem_3173 podziel-sie-kilometrem_3374 podziel-sie-kilometrem_3395 podziel-sie-kilometrem_3424

Na koniec pozwolę sobie na mały apel: Tego typu akcji jest więcej! Poszukajcie o nich informacji i zróbcie coś dla innych, robiąc coś dla siebie! Jest większa frajda, większa motywacja i jeszcze można komuś pomóc!

Polecam Krzysztof Wieszczek:)

Komentarzy: 6 dla “Zrób coś dla innych, robiąc coś dla siebie!

  1. Podziwiam takich ludzi i podobne akcje. Na szczęście większość „celebrytów” zaczyna robić coś dla innych. Najbardziej rozczulają mnie akcje dla zwierząt, bo o nich mało kto pamięta. Wszystkiego dobrego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>