BlogStar -> Agnieszka Kaczorowska -> Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent!

Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent!

Święta tuż tuż…Kupiliście prezenty? Jesteście w trakcie? Może jednak nadal się zastanawiacie?  Czasem bardzo ciężko coś wymyślić. Zazwyczaj bardzo się staramy, aby podarunek nie należał do tych zbędnych, lecz raczej bardzo ucieszył ofiarowanego i był w jakimś stopniu wyjątkowy. Niektórzy kupują wtedy zwierzęta…

Tu zaczyna się problem.

Dom Tymczasowy Kocia Łapka, w ramach Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! rozpoczyna właśnie akcję „Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent!”, która ma na celu uświadomienie ludziom problemu bezdomności zwierząt w okresie świąt  Bożego Narodzenia. Każdego roku bardzo duża liczba zwierząt staje się świątecznym prezentem. Niestety, często nietrafionym. Większość z nich w ciągu kilku dni lub tygodni od Wigilii straci schronienie. Trafi na ulicę, gdzie w zimowych warunkach nie przeżyje nawet nocy. A te, które będą miały więcej szczęścia, zamieszkają w przepełnionych schroniskach.

Kochani, aby być właścicielem jakiegoś pupila należy być osobą odpowiedzialną i trzeba pragnąć z całego serca tego stworzenia. Nie wystarczy kilka razy się do niego przytulić, czasem dać jeść i raz w ciągu dnia wyjść na spacer. To polega na kompletnej reorganizacji własnego życia!

Agnieszka Kaczorowska: Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent! - BlogStar.pl

Od kilku tygodni jestem szczęśliwą właścicielką cudownej Ichi, o czym z resztą Wam niedawno pisałam. Jednakże nie była ona prezentem. Zakup mojej akity był w 100% świadomą decyzją i proszę Was z całego serca, aby w Waszym życiu również nie było to nigdy przypadkiem. Nie kupujcie zwierzaków na prezent i jeśli nie chcecie zostać obdarowani, to mówcie o tym wszystkim dookoła, aby nikt nie popełnił tego błędu.

„Okres Bożego Narodzenia jest dla nas dramatem, ponieważ jest to czas, kiedy zgłaszają się do nas osoby, którym los zwierząt jest tak naprawdę obojętny. Widzą w nich tylko świąteczny prezent, a nie żywą i czującą istotę.” – mówią założycielki Domu Tymczasowego Kocia Łapka. Pamiętajcie proszę o tym. No chyba, że od kilku tygodni dyskutujecie w domu na ten temat, rozdzielacie obowiązki i z całego serca pragniecie, aby zamieszkał z Wami nowy czworonożny członek rodziny, to zachęcam Was do takiej decyzji… kiedykolwiek! Nie tylko w Święta!

Agnieszka Kaczorowska: Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent! - BlogStar.pl

Tymczasem z całego serca wspieram akcję „Zwierzę to nie rzecz, nie kupuj go na prezent” i zachęcam Was do rozsyłania tej notki dalej. Miejmy nadzieję, że uratuje to jakąś część zwierzaków.

 Miłego przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia!

Już w najbliższych dniach pojawi się kilka świątecznych wpisów ode mnie… a zatem zapraszam ponownie! 😉

Komentarzy: 6 dla “Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent!

  1. Wspaniała akcja Agnieszko :-) Gdyby wszyscy, którzy chcą mieć jakiekolwiek zwierzątko, pomyśleli w taki sposób jak Ty, zanim dokonają zakupu, to nie byłoby tak wielu pokrzywdzonych stworzeń. Każde zwierzątko ma uczucia, o których nie wolno zapominać. Szkoda, że wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Oby udało się dzięki takim akcjom, zmienić myślenie wielu ludzi i uratować jak największą ilość zwierzaków.

  2. fajnie, że bierzesz udział w takich akcjach, jestem przykładem na to jak świadomie i odpowiedzialnie podjęłaś się posiadania zwierzaka, jesteś super przykładem do naśladowania, szczególnie w małych miasteczkach i wsiach…. tam problem zwierząt i ich traktowania to nadal bardzo bolesna sprawa

  3. Bardzo mi sie podoba Twoje podejscie do zwierzat. Ciekaw jestem co sadzisz o podarkach typu futra, lisy i tym podobne modne okrycia ze zwierzat futerkowych?
    Szczegolnie w branzy aktorskiej jest sie jakby ambasadorem tego co jest modne i co sie nosi. Milego dnia :-)

  4. w zeszłym roku, wracając do domu po świetach u rodziny, znalazłam na drodze szczeniaczka i to było bardzo przykre doświadczenie!!!!! na szczęście Mika jest z nami do dziś, ale wiem o czym mówisz!!! ludzie bywają tacy okrutni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>