Agnieszka Kaczorowska - aktorstwo

Warszawa. Moje miasto.

Jest takie miejsce na Ziemi gdzie jest mój dom. To miejsce w którym się urodziłam i wychowałam. To miejsce za którym tęskniłam, gdy przez chwilę mieszkałam za granicą. To miejsce, do którego z wielką radością wracam z każdej podróży. To miejsce gdzie mieszkam i gdzie czuję się najlepiej. To miejsce, gdzie mam przyjaciół, znajomych i większość rodziny. To miejsce, w którym potrafię też być sama i gdzie dobrze mi z tym. To miejsce, które mnie inspiruje i daje ogrom możliwości. To miejsce z niezwykłą historią. To miejsce, które ciągle odkrywam, poznaję i doceniam…

 To miejsce to Warszawa.

 agnieszka-kaczorowska1 agnieszka-kaczorowska2 agnieszka-kaczorowska3 agnieszka-kaczorowska4 agnieszka-kaczorowska5

Wielokrotnie spotkałam się z negatywną opinią o naszej stolicy i ludziach tu mieszkających, ale jestem prawie pewna, że osoby o takim przekonaniu nigdy prawdziwie nie starały się poznać tego miasta. Zatem zachęcam wszystkich do tego, aby poświęcić Warszawie trochę czasu.

 No właśnie…

„Poświęć Warszawie trochę czasu“, to także tytuł krótkiego filmu o stolicy, który nagraliśmy w ramach projektu Młodzi o Warszawie.

W konwencji Alicji w Krainie Czarów, wraz z młodymi, pełnymi pasji ludźmi, chcieliśmy zabrać Was w świat magicznej Warszawy, gdzie każde miejsce jest wyjątkowe i piękne. Realizowaliśmy pomysł na scenariusz dwóch gimnazjalistek, Kingi Witczak i Tosi Dobrowolskiej, które dalej walczą o wygraną w konkursie i UWAGA, liczy się ilość odsłon na YouTubie. Zatem zachęcam do obejrzenia oraz udostępniania.

 Muszę przyznać, że te dni gdy nagrywaliśmy film, wypełnione były jakąś magiczną energią. Wyjątkowi ludzie, fajny projekt, ale przede wszystkim WARSZAWA. Zanotowałam na swojej mapie stolicy kilka miejsc, o których sama nie miałam zielonego pojęcia, a które idealnie wpisują się w przestrzeń na wymarzoną randkę czy na czas spędzony w gronie przyjaciół.

 Zachęcam wszystkich spoza stolicy, do odwiedzenia Warszawy, ale nie szlakiem turystycznym, a raczej tam gdzie Was nogi poniosą, bez pośpiechu, za głosem intuicji. Do Warszawiaków apeluję natomiast, aby nie pędzili ślepo, zupełnie jak ja do tej pory, tymi samymi przetartymi ścieżkami, tylko czasem odważnie skręcili raz w lewo, raz w prawo i zobaczyli swoje miasto z innego punktu widzenia. Warszawa jest piękna. I magiczna.

agnieszka-kaczorowska_0113
autorki scenariusza: Kinga Witczak i Tosia Dobrowolska
agnieszka-kaczorowska_0295
moja cudowna ekipa: reżyserki Sara i Nadia Szymańskie oraz operator Makary Janowski

 Dziękuję za cudowny czas reżyserkom filmu Nadii i Sarze Szymańskim oraz całej ekipie – Makary Janowski, Przemek Osiński, Paweł Rostafiński, Paulina Nowakowska, Oliwia Nowicka (jeśli o kimś zapomniałam, to przepraszam!). Gratulacje dla Instytutu Innowacji za super projekt. Dziękuję za zaproszenie do udziału.

 Na koniec napiszę tylko, że jestem dumna, że Warszawa to moje miasto.

Chciałabym móc jej poświęcać więcej czasu.

 P.S.

Zgodnie z propozycją w komentarzu pod moim poprzednim postem, ogłaszam pewną możliwość dla Was. Nagram filmik z odpowiedziami na Wasze pytania. Możecie zdawać je tutaj – w komentarzach pod tym wpisem. Odpowiem na najciekawsze pytania, na te które najbardziej mnie zaskoczą. Pytajcie o co chcecie, w ramach przyzwoitości, ale tak, aby mnie zaskoczyć swoim pomysłem. Obudźcie w sobie kreatywność i do dzieła!!

Filmik będzie umieszczony później na moim kanale na YouTubie. Przy okazji zapraszam do subskrypcji kanału -> LINK.

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska (ur. 16.07.1992 r.) – aktorka i wybitna tancerka. Wśród wielu spektakularnych sukcesów można wymienić zdobyte przez nią Mistrzostwo Świata w Tańcach Latynoamerykańskich, czy zwycięstwo w programie „Dancing With the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Przez całe życie podąża za marzeniami, w myśl idei, że granice nie istnieją. Wyznaje zasadę, że kluczem do samorealizacji jest ciężka praca.

Karierę taneczną rozpoczęła w dzieciństwie. Posiada najwyższą klasę taneczną „S” – zarówno w tańcach latynoamerykańskiej, jaki i standardowych, a jednymi z jej największych osiągnięć są tytuły Mistrzyni Polski oraz Mistrzyni Świata w Tańcach Latynoamerykańskich.

Z powodzeniem brała udział w popularnym programie Polsatu „Dancing With the Stars. Taniec z Gwiazdami”, w którym swojego tanecznego partnera Krzysztofa Wieszczka doprowadziła do finału i zdobycia Kryształowej Kuli. W programie tym tworzy także własne choreografie. Agnieszka Kaczorowska rozpoczęła również współpracę z teatrami, gdzie tworzy choreografie do spektakli, m.in. sztuki Marcina Szczygielskiego „Single po japońsku” w reżyserii Olafa Lubaszenko.
Agnieszka stworzyła własny projekt „Danceworld by Agnieszka Kaczorowska”, skierowany zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Projekt obejmuje spotkania z dziećmi, rozmowy o tańcu i warsztaty taneczne, a także etiudy taneczno-aktoskie. Kontynuacją projektu będzie we wrześniu, w Warszawie otwarcie Szkoły Tańca z autorskim programem nauki tańca oraz samorozwoju dla dzieci. (więcej na stronie artystki www.agnieszkakaczorowska.pl ).

33 komentarze

Click here to post a comment

 • Ojej..te pytania typu „gdyby” są tak abstrakcyjne, że w ogóle żal tracić czasu na odpowiedź. Aga jest taka jak my wszyscy – budzi się rano, robi swoje i czasem pewnie prostuje włosy, a czasem nie. Po co gdybać skoro jest jak jest? Już wiele razy mówiła, że tańczy, bo to jej pasja i że nie studiuje..Mam nadzieję, że jeszcze zdążę ze swoimi zagadnieniami, ale za nim,uroczo się patrzy na Ciebie i Kamila i nieważne, czy to tylko, czy aż przyjaźń. Mega fajny pozytywny człowiek i pozdrowienia dla niego 🙂
  Dobra, więc teraz przyziemnie:
  – kiedy ukaże się nowa etiuda?
  – w jakim stylu urządzasz mieszkanie? czy są już tam jakieś ulubione gadżety? dużo kwiatów? czarno-białe zdjęcia?
  – ulubiona kawiarnia w Warszawie?
  i na koniec…jakie miasto oprócz stolicy bardzo lubisz? może Kraków? 😉

 • Dlaczego Pani wybrała taniec towarzyski,a nie np hip-hop? To była Pani decyzja,aby iść do szkoły teatralnej czy ktoś Pani to podpowiedział? Lubi Pani grać w serialu Klan? A jakie sceny Pani najbardziej lubi?

 • Witaj Agnieszko,

  czytam regularnie Twojego bloga i jestem pod wrażeniem, że tak młoda osoba może tak dużo osiągnąć.
  Pytania ode mnie:
  1. Jaką rolę w Twoim życiu pełni wiara w Boga i jakiego konkretnie jesteś wyznania? W jednym z wywiadów powiedziałaś, że protestanckiego, ale konkretnie jakiego? Luteranizm? Kalwinizm? Anglikanizm?
  2. Czym zajęłabyś się gdybyś była osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku, ale oczywiście sprawną umysłowo i nie mającą wad wymowy? Czy wtedy też byś próbowała swoich sił w aktorstwie i w tańcu na wózku?

  Oczywiście jeśli nie odpowiesz na moje pytania to uznam, że te pytania są zbyt osobiste dla Ciebie.

  Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

 • 1.czy ucząc się całe życie tańca towarzyskiego umiałabyś zatańczyć np hip-hop?
  2.czy pamiętasz zeszłoroczny pokaz mikołajkowy w Kępnie z Kamilem? (dzięki za zdjęcie i autograf)
  3.czy będą jakieś projekty z Kamilem Kuroczko lub innymi tańcerzami?
  POZDRAWIAM <3

 • Agnieszko a propos powrotu do tańca zawodowego a może by tak razem z Kamilem Kuroczko on świetnie tańczy prawda i chyba bardzo się lubicie?
  chętnie bym Was zobaczyła gdzieś w Rzeszowie czy okolicach 🙂
  pozdrawiam i zycze bardzo miłego dnia

 • Okazuje się, że jestem jedną z naprawdę niewielu osób, która zawsze kojarzyła Ciebie przede wszystkim z parkietu. Gdy przeczytałam, że zdecydowałaś się wznowić karierę to z radości prawie udławiłam się wodą 🙂

  Z tego co piszesz DWTS był wspaniałą przygodą, ale wcale nie dziwię się, że ciągnie Cię na salę. Skoro ogłosiłaś to oficjalnie to na pewno jesteś już w treningu. Nie mam do Ciebie żadnych pytań, ale chcę Ci życzyć żeby Twój ogranizm wytrzymał wszystkie obciążenia i żebyś jeszcze długo zachwycała nas i przede wszystkim samą siebie na parkietach. Powodzenia, dziewczyno!

 • Jesteś aktorką, tancerką, blogerką… Twój dzień jest wypełniony po brzegi. Robisz mase wspaniałych,kreatywnych rzeczy o których możemy czytać na internecie w gazetach itp.
  Jaka jest Agnieszka Kaczorowska kiedy ten szalony młyn się zatrzymuje na chwile? Kiedy kamery są wyłączone,blask fleszy nie oślepia,światło na sali treningowej gaśnie. Wchodzisz do swojego mieszkania założmy że internet nie działa,telefon wyłaczony i …

 • Jakie jest Twoje życiowe motto?
  Czym się kierujesz w życiu?
  Gdybyś mogła być przez jeden dzień nierozpoznawalną osobą, jak byś go wykorzystała?
  Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?

 • W jednym z wywiadów powiedziałaś, że czujesz się spełniona tanecznie, a co da ci spełnienie w aktorstwie i w życiu ?

 • Hej, Agnieszko ! mam parę pytań dotyczących studiow i mam nadzieję ze odpowiesz mi na nie, bo ogromnie mnie to interesuje i mam nadzieję ze odpowiesz 🙂
  1. Na jakie studia chodzisz ?
  2. Czy trudno dostac sie do szkoly teatralnej ?
  3. Co trzeba zrobić, aby dostac sie do szkoly teatralnej? Czy liczy się matura wysoko napisana i oceny czy tylko wystarczy zdać mature na 30%, bo tutaj uwagę skupiaja na talencie a mianowicie o wierszach czy tam no zalezy co trzeba zrobic, aby się dostac.
  4. i wgl warto wybierac sie na takie studia ?
  5. i jakie mi jeszcze inne kierunki poleciłabys ?

  Liczę na odpowiedz i mam nadzieję, że nie zawiedziesz mojej nadzieji hehe I całkowicie się z tb zgadzam Warszawa to przepiękne miasto po prostu jtez je kocham <3 Pozdrawiam <3

 • 1. Gdybyś była bezdomna, chora i całkowicie samotna, bez rodziny i przyjaciół to czy nadal miałabyś chęć i siłę aby coś zmienić w swoim życiu, a jeśli tak to od czego byś zaczęła?
  2. Jaki pierwszy krok do zmiany złej sytuacji powinny zrobić osoby niezaradne życiowo?
  3. W jaki sposób pomagasz bezdomnym z Twojego miasta?
  4. Który ze znanych osób najbardziej odzwierciedla Twój tak zwany „ideał mężczyzny” pod względem fizycznym i osobowości?
  5. Jak myślisz kim byłaś w poprzednim wcieleniu i kim chciałabyś zostać w przyszłym?

 • Fajny film o mojej ❤ Warszawie tylko zdecydowanie za krótki.
  A teraz moje pytanka.
  Jakie pytanie zadała byś sama sobie?
  Jak widzisz Agnieszkę Kaczorowską za 10 lat?

 • Moje pytania do Ciebie.. 😀

  1. Czy gdy zaczęłaś grać w „Klanie” spodziewałaś się, że ta przygoda będzie trwała tyle lat, a Ty – dzięki temu serialowi – pokochasz kamery? ^^
  2. Kim są dla Ciebie Twoi fani? Czy to między innymi oni dają Ci takiego „kopniaka”, do dalszego działania, czy może „są, bo są”? :3
  3. Co Ci dał „Taniec z Gwiazdami”? Czy zaczynając swoją przygodę z nim, wchodząc w 2. edycji do tej tanecznej rodziny spodziewałaś się, że pociągnie on za sobą tyle sukcesów?
  4. Co w życiu dał Ci taniec? Czego dzięki niemu się nauczyłaś? 😀
  5. Jakie jest Twoje życiowe motto i największe marzenie? <3

  Mam nadzieję, że któreś z moich pytań pojawi się na Twoim filmiku! 😀

  Pozdrawiam i życzę Ci miłego popołudnia Aga! <3

 • Czy da się z Tobą umówić na wycieczkę rowerową po dzikich ostępach lasu zakończoną pyszną kolacją pod gołym niebem i czemu odpowiedź brzmi „nie”? 😉

 • Co znaczy dla Ciebie dzika natura i cisza wśród śpiewu ptaków i szumu wiatru? Czy do czegoś Cię inspiruje?

 • 1) Czy zrobiłabyś kolejne filmiki typu jak na twoim kanale „Desire / Pragnienie – DANCEWORLD”?
  2) Gdzie byś zwiedziła ulubione miejsce na świecie?
  3) Czy poświęciłabyś w filmach lub sesji fotograficznej w formie aktu?
  4) Uważasz, że jesteś siebie ładna?
  PS. I tak bym uważam, że jesteś ładna i masz piękny uśmiech, Agnieszko 🙂

 • Cześć Aga 😀

  Jakie miejsca polecasz do spędzenia wolnego czasu w Wawie z dala od zgiełku ludzi i samochodów?

  Może opowiesz o którymś z filmu 😀
  Pozdrawiam Ania

 • Jeszcze pytania ode mnie
  5) Jak doszło do tego, że najpierw układałaś choreografie do spektakli, a potem miałaś okazję zadebiutować na deskach teatru ?
  6) Czym się różnią choreografie tworzone na potrzeby spektakli teatralnych, programów telewizyjnych od tych, które możemy zobaczyć na parkietach sportowych ?

 • Projekt jest cudowny miło się ogląda.
  Moje pytania
  1) Gdybyś miała możliwość stworzyć swój własny taniec, który nazywał by się kreatywny mix Agnieszki, jakie tańce, emocje byś w niego wplotła ?
  2) Skąd wział się w ogóle pomysł na etiudy taneczno- aktorskie ?
  3) Chcesz wrócić do tańca sportowego, kto będzie Twoim tanecznym partnerem, a kto trenerem ?
  4) Dokończ zdanie : Gdyby powstał film o tańcu chciałabym w nim zagrać…
  PS. Fajnie, że spełniasz prośby swoich czytelników.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close