BlogStar -> Rafał Brzozowski -> Eurowizja

Eurowizja

Witajcie Kochani!

Dawno nie pisałem na Blogstarze , więc postaram się szybko nadrobić zaległości.

Jak wiecie, niedawno odbyły się krajowe eliminacje do Eurowizji, w których zająłem wysokie bo drugie miejsce. Zwyciężyła Kasia Moś, której serdecznie gratuluję i to właśnie Ona będzie reprezentowała nasz kraj w Kijowie na Finale Eurowizji. Trzymam zatem kciuki za udany występ. Chciałbym napisać Wam kilka słów o piosence, którą wykonałem na eliminacjach i pokazać kilka fajnych fotek z tego wydarzenia.

20170218_202548

„Sky Over Europe” to piosenka powstała przy współpracy z Markiem Dutkiewiczem, znakomitym polskim tekściarzem, autorem wielu ponadczasowych hitów i Marcinem Kindlą, świetnym muzykiem, wokalistą i producentem, z którym przyjaźnie się od lat. Dzięki takiemu trio prawie dwa lata temu powstał utwór z polskim tekstem. Nastrojowa ballada pod roboczym tytułem „Moje niebo nad Warszawą”, a ponieważ uważaliśmy, że jest to piosenka bardzo festiwalowa, odłożyliśmy ją na nadarzającą się ku temu dobrą okazje.

Angielska wersja tekstu powstała w ostatniej chwili, kiedy można było zgłosić utwór do preselekcji. Marek napisał wzruszający tekst, skłaniający do refleksji, a ja zdążyłem to wszystko zaśpiewać przed poważną chorobą gardła. Nigdy mi się nie zdarzyło takie powikłanie po zwykłej anginie. Ropień na nagłośni, masakra. Dobrze że Pan doktor Michał Wątróbski był na posterunku. Dziękuję Mu z całego serca za pomoc i terapię, bo dzięki niemu zaśpiewałem i chociaż jeszcze nie do końca byłem w pełni sił, to wszystko wyszło jak należy.

20170218_171017 20170218_171028
Mogliście zobaczyć finał na antenie Programu Pierwszego Telewizji Polskiej. Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim za bardzo dużo głosów jakie otrzymałem, jurorom za oceny i wszystkim życzliwym ludziom, od których usłyszałem wiele dobrego o tej piosence. Pozdrawiam wszystkich, którzy trzymali za mnie kciuki i jeszcze raz dziękuję. Ponieważ mam na głowie teraz sporo projektów, to fakt, że zająłem wysokie drugie miejsce tylko napędza mnie do pracy. Mam nadzieję, że już niedługo usłyszycie polską wersję tego utworu, a niebawem kolejne, nad którymi pracuję.

Pozdrawiam Was serdecznie przesyłając już najlepsze życzenia dla wszystkich Kobiet z okazji ich święta!
Rafał Brzozowski

Komentarzy: 3 dla “Eurowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>