BlogStar -> Weekendowy Kraków

Weekendowy Kraków

Miasto brukowanych uliczek, urokliwych kawiarni, muzeów i galerii oraz słynnego żydowskiego Kazimierza, który urósł do rangi symbolu stolicy Małopolski. Mozaika historii i nowoczesności, światowej klasy zabytków i nowoczesnych obiektów kultury. Miasto na pozór hermetyczne, nieco dekadenckie, świadome swojej odrębności, a jednak na wskroś kosmopolityczne, przepełnione studenckim duchem, nie bez racji pretendujące do grona europejskich metropolii. Kraków –  niegdysiejsza stolica naszego kraju, zwana grodem Kraka to wciąż jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie turystycznej Polski.

KEK_6495 KEK_6243

KEK_6483

Ten magiczny Kraków z piosenek Turnaua, słynący z niepowtarzalnego klimatu artystycznej bohemy, należy do ścisłej czołówki najbardziej charakterystycznych i odwiedzanych przez turystów polskich miast, które jest skądinąd coraz bardziej rozpoznawalne również poza granicami naszego kraju. Największe wrażenie – nie bez przyczyny zresztą – robi zabytkowy Rynek Główny z kościołami Mariackim i św. Wojciecha, pomnikiem Adama Mickiewicza i słynnymi Sukiennicami. Będąc w Krakowie nie można zapomnieć też wizycie w Zamku Królewskim na Wawelu – siedzibie i miejscu koronacji królów Polski.

KEK_6364

KEK_6272 KEK_6448 KEK_6438 KEK_6432 KEK_6424

KEK_6229

KEK_6391

KEK_6340

O niepowtarzalności Krakowa decydują jednak nie tylko najważniejsze i najchętniej odwiedzane zabytki, ale również ciche zaułki i uliczki, w których czuć artystycznego ducha i z łatwością dostrzec można ślady dawnej wielokulturowości. Wielowiekowa przeszłość przenika każdy skrawek tego miasta. Jeśli wybieracie się do Krakowa, pamiętajcie, by prócz wizyty w topowych turystycznych miejscach, spróbować pospacerować po mniej uczęszczanych rejonach miasta, by móc w pełni chłonąć niezwykły klimat stolicy Małopolski.

KEK_6367

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>