BlogStar -> Julia Wróblewska -> Przygotowania do matury

Przygotowania do matury

Cześć!

Opowiem Wam dziś kilka słów na temat moich przygotowań do matury, która zbliża się wielkimi krokami. Jeśli również zdajecie egzamin dojrzałości w tym roku albo już macie go za sobą, wiecie na pewno, że wymaga on sporego nakładu pracy i poświęcenia dużej ilości czasu na czytanie i robienie różnych testów. Ostatnio mam bardzo intensywny tryb życia – muszę pogodzić grę w serialu, sesje zdjęciowe i dużo innych projektów (o których będę Was informować!), dlatego staram się regularnie zaglądać do książek, żeby uniknąć zaległości. Jak więc wyglądają moje przygotowania?

julka

Uważam, że najważniejsza jest systematyczność. Zamiast uczyć się dużej partii materiału tuż przed próbnym egzaminem czy sprawdzianem, znacznie lepiej jest poświęcić nawet kilkanaście minut dziennie na czytanie i powtarzanie. W ten sposób wiedza się utrwali, a my nie odczujemy zbyt dużego zmęczenia, tak jak wtedy, gdy próbujemy „wkuć” na pamięć kilkadziesiąt stron notatek na dzień przed klasówką :) Poza tym staram się na własną rękę rozwiązywać próbne arkusze maturalne. Matura jest specyficznym egzaminem, a niektóre zadania są konstruowane w taki sposób, że nieraz trudno się w nich połapać. Dlatego wydaje mi się, że warto jak najwięcej ćwiczyć i rozwiązywać zadania, które są podobne do tych, jakie spotkamy na maturze.

julka1

Moim sposobem na efektywną naukę jest też skupianie się na najważniejszych informacjach, zamiast zaśmiecać sobie głowę mało ważnymi szczegółami. Dlatego korzystam z repetytoriów, w których znajdują się najistotniejsze zagadnienia. Mogę Wam też szczerze polecić, abyście słuchali tego, co mówią nauczyciele. Czy tego chcemy czy nie, oni naprawdę znają się na tym i wiedzą, czego można się spodziewać na egzaminie maturalnym. A tak poza tym pamiętajcie: nie ma sensu stresować się na zapas i zamartwiać tym, że na maturze pojawi się coś, czego nie będziemy umieli rozwiązać. Ja w stresie zawsze robię błędy, dlatego staram się go redukować, a wolnych chwilach… odrobinę wyluzować :)

julka3

Oto moje sposoby na naukę do matury. Napiszcie w komentarzach co Wy robicie, żeby jak najlepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Komentarzy: 11 dla “Przygotowania do matury

  1. Julia na pewno nie zarywa nocy. A uczy się jak napisała kilkanaście minut dziennie xD Jej życie ale skoro kłamie w żywe oczy i sama sobie przeczy bp na snapie pokazuje co innego to po co pisać takie głupoty? Ludzie mają prawo krytykować. Zwłaszcza Ci myślący.

  2. Ludzie o co wam chodzi jeny to jest Julii zycie i moze sobie chodzic na wszystkie eventy i wgl, ale skoro mowi ze sie uczy to na pewno sie uczy w wolnych chwilach i na pewno zarywa noce , nw czemu mialaby nas oszukiwac i ogarnijcie się z tym hejtowaniem jej 😉 Pozdrawiam 😉

  3. Matura za pasem a ty dalej jak balowałaś to balujesz. Jesteś jeszcze na tyle niemądra że się tym wszystkim chwalisz (źródło: instagram, snapchat).

  4. Zdecydowanie za mało. Nie zdziwię się jeżeli nie zdasz tej matury. Nic nie robisz w tym kierunku. Za to zabawy, sesji, wycieczek i fejmu nie odpuścisz. Nawet na widownię do TZG nie wiedzieć po chodzisz. Wszystko tylko nie nauka.

  5. Ty i nauka? Nie żartuj. Ślędze twojego snapa, instagrama, facebooka i robisz wszystko prócz nauki. Jesteś wszędzie. Nie odpuszczasz żadnego eventu. I to ma być nauka? Wybrałaś karierę, twój wybór, ale błagam nie pisz nam, że jest inaczej, bo prawda jest taka, że tobie chce się tak uczyć jak mi teraz krzyczeć (a mam zapalenie gardła).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>